Rain Woman

Po rodičích můžete zdědit mikrovlnku, retrívra nebo chatu. Ona zdědila autistickou sestru.

Autorská inscenace Davida Drábka jako parafráze slavného amerického filmu Rain Man. Představení sestavené z vystřižených divadelních záběrů, které se nakonec použily.

Hrají: Ivana Machalová, Hana Mathauserová, Gustav Hašek j. h., Marek Zeman

Režie: David Drábek

Hudba: Darek Král

Fotograf: David Stella, Michaela Škvrňáková

Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak

Scénografie: Magdalena Klára Hůlová

Premiéra: 11. června 2020

Derniéra: 6. června 2022

Délka: 75 minut


Plakát ke stažení


Videopozvánka


Toto představení již nehrajeme.

Derniéra: 6. června 2022


Drábek se do D21 vrací s autorskou inscenací

DN : Divadelní noviny, 05. 06. 2020

Už 11. června Divadlo D21 uvede příběh rodiny, které do života nečekaně vstoupí Adina – žena s duší dítěte. Inscenace Davida Drábka Rain Woman odkrývá téma lásky navzdory spoluprožité bolesti. Téma rodiny a také fatálního vlivu našeho dětství na celý další život.

Název inscenace Rain Woman záměrně odkazuje na slavný film Rain Man Barryho Levisona. Režisér Drábek k tomu d...

(celý článek)

Soužití s autistou. Po Rain Manovi přichází česká divadelní Rain Woman

Tomáš Šťástka : idnes.cz, 11. 06. 2020

Rain Woman. Nejen název čtvrteční premiéry malého vinohradského Divadla D21 připomíná slavný film s Dustinem Hoffmanem a Tomem Cruisem. I v divadelní novince budou diváci sledovat, jak se mladšímu sourozenci žije s tím starším, který je autistou.

Svůj vlastní text zde režíruje David Drábek. „Žádné přemlouvání se nekonalo. Kdybychom spolupráci plánovali, věřím, že by se u...

(celý článek)

David Drábek: Rain Woman aneb jak se vyrovnáme s podivným dědictvím či autismus není záliba v autech ..

Richard Koníček : www-kulturaok-eu.cz, 18. 06. 2020

Nadělala z nás pandemie covidu-19 změť nekulturních nelidů? Ne, to ne. I když se objevovaly zprávy o tom, že živé divadlo jsou peníze vyhozené a on-line představení že to naopak jistí. Naštěstí (!) se ale nemusíme vracet k ´bytovým divadlům´, jež známe z jiných souvislostí. Dočkali jsme se. A divadlo D21, jež nás pozvalo na svou posunutou, předsunutou premiéru hry Davida Drábka Rain Woman, bylo...

(celý článek)

A dál?

Petra Zachatá : divadelni-noviny.cz, 21. 06. 2020

David Drábek pro vinohradské divadlo D21 napsal a zrežíroval parafrázi slavného filmu Rain Man. Zachoval ústřední motiv soužití s autistickým sourozencem, ovšem bratry vyměnil za sestry, a tudíž se inscenace jmenuje Rain Woman.

Adina má vážnější formu autismu než její filmový předobraz. Pohroužena do svého světa mluví jen tehdy, chce-li upozornit na nějakou svou neodbytnou potřebu, ať už...

(celý článek)

Rain Woman: Hollywoodský trhák po česku

Michaela Dočkalová : Daily Coffee, 22. 06. 2020

Divadlo D21 přišlo s inscenací, která je parafrází slavného amerického filmu Rain Man v hlavních rolích s Tomem Cruisem a Dustinem Hoffmanem. Tato verze ovšem nebude road movie, ale „gaučovou“ hrou, kde se dějí ta největší rodinná dramata právě v obýváku.

Emoce, hodně emocí
David Drábek, autor inscenace, napsal hru, která balancuje mezi dramatem a komedií. Tragikomedie je to správné...

(celý článek)

Bludný Islanďan

Jiří Koula : i-divadlo.cz, 24. 06. 2020

Na úvod budiž seznam důvodů, proč uvažovat o návštěvě Rain Woman (a proč si já dám v příští sezóně určitě repete): Gustav Hašek, Ivana Machalová, Gustav Hašek, Hana Mathauserová, Gustav Hašek, Marek Zeman a Gustav Hašek. Nebo stručněji, herecké výkony, jimž pro mě suverénně vévodí ten Haškův. A ještě stručněji lze vyjádřit seznam důvodů, proč se Rain Woman vyhnout: David Drábek.

Tak práv...

(celý článek)

Oheň, voda, vítr v jednom bytě

Lukáš Holubec : i-divadlo.cz, 18. 08. 2020

Spojení hravého a pro mě i divadelně inteligentního souboru Divadla D21 s autorem a režisérem Davidem Drábkem, jenž oplývá stejnými schopnostmi, mne již při zveřejnění záměru spolupráce naplnilo pocitem očekávání, které ještě umocnil fakt, že předlohou pro novou hru by měl být výtečný film Rain Man, byť jsem předpokládal spíše jen inspiraci známým snímkem, než jeho opakování v jiných kulisách. ...

(celý článek)

DRÁBKOVA DIVADELNÍ AUTISTKA SE SCVRKLA NA TRUCOVITÉ DĚCKO V DOSPĚLÉ KŮŽI

Marie Kobrlová : ČT Art, 19. 10. 2020

Krátce před nynějším kulturním lockdownem stihlo pražské Divadlo 21 premiéru své inscenace Rain Woman. Název sice odkazuje na slavný film Rain Man režiséra Barryho Levisona, inscenace vinohradské scény má však se snímkem společný jen motiv soužití s autistickým sourozencem.

Do života Islanďana Snorriho a Češky Zdeny nečekaně vstoupí Adina, Zdenina autistická sestra. Zkušený autor a režis...

(celý článek)