Drábek se do D21 vrací s autorskou inscenací

DN : Divadelní noviny, 05. 06. 2020

Už 11. června Divadlo D21 uvede příběh rodiny, které do života nečekaně vstoupí Adina – žena s duší dítěte. Inscenace Davida Drábka Rain Woman odkrývá téma lásky navzdory spoluprožité bolesti. Téma rodiny a také fatálního vlivu našeho dětství na celý další život.

Název inscenace Rain Woman záměrně odkazuje na slavný film Rain Man Barryho Levisona. Režisér Drábek k tomu dodává: Prostě najednou se musíte popasovat s tím, že máte staršího sourozence, který je autista. Ale to je taky celá podobnost s předlohou. Jdeme jinudy. Diváci se u nás podobají rybímu oku bezpečnostní kamery, co zabírá několik měsíců dění v jednom pokoji.

David Drábek se do malého vinohradského Divadla D21 vrací po téměř deseti letech. Jeho předešlé spolupráce s D21 byly také autorské inscenace – Děvčátko s mozkem, Berta – od soumraku do úsvitu a Zvířata na toustech. Všechny byly plodem souhry a fantazie souboru a režiséra samotného. Už jsem nečekal, že se ještě vrátím, neboť jsem za roky odloučení ‚zmohutněl‘ velkými divadelními produkcemi. Ale šanci jsem popadl za pačesy ihned a jsem rozechvěle rád. Rain Woman bude úplně jiná než moje ostatní produkce a jsem blažený, říká Drábek.

Pod hudební složkou Rain Woman je pak podepsán Darek Král, který je častým spolupracovníkem režiséra Davida Drábka, s D21 však spolupracuje poprvé.

Odkaz na původní zdroj


Více o představení Rain Woman