Válka s mloky

„Díky, Bože, že nemáme mořských břehů!“

Nejdřív jste je neznali, pak jste jimi opovrhovali a dneska se jich bojíte. Nechcete je, ale už jsou tu. Vítejte v panoptiku dnešního světa a sledujte vzestup moře na zemské břehy. Náš kabaret vás ponoří do novodobých dějin! Zazpíváme, zatančíme a možná, že přijde i… MLOK!

Temný kabaret, který žádného diváka nenechá na suchu, je dalším návratem Divadla D21 k neustále aktuálnímu odkazu Karla Čapka.

Hrají: Stela Chmelová, Hana Mathauserová, Samuel Neduha, Petr Pochop, Hasan Zahirović / Jakub Jelínek

Režie: Jakub Šmíd

Dramatizace: David Košťák

Dramaturgie: David Košťák

Výprava: Lenka Hollá

Fotograf: David Stella, Michaela Škvrňáková

Premiéra: 27. listopadu 2018

Délka: 75 minut

Light design: Magdalena K. Hůlová


Plakát ke stažení


Videopozvánka


Vstupné v Divadle D21: 290,- / 190,-

Toto představení hrajeme také v dopoledních hodinách v rámci projektu Divadlo školám.


Čapkovu Válku s mloky lze zahrát také jako kabaret

Tomáš Šťástka : iDnes.cz, 30. 11. 2018

Díky, Bože, že nemáme mořských břehů! Výkřik uvozuje nejnovější premiéru pražského Divadla D21. Poprvé uvedlo dramatizaci slavného románu Karla Čapka Válka s mloky.

Divadelní adaptaci připravil dramaturg David Košťák, režie se chopil Jakub Šmíd. Čapkovu sci-fi alegorii pojali jako kabaret; prý z důvodu, že by se rozsáhlé a výpravné dílo jinak na jeviště převádělo jen těžko.

Vzhled...

(celý článek)

Válka s mloky jako temný kabaret. Divadlo D21 uvádí Čapkův sci-fi román

Alena Rokosová : Český rozhlas Vltava, 27. 11. 2018

Román Karla Čapka Válka s mloky dostal v pražském Divadle D21 podobu kabaretu. Antiutopický, alegorický sci-fi příběh o vzestupu rasy inteligentních mloků, která se přemnoží a ohrožuje lidstvo, vycházel v letech 1935 až 1936 na pokračování v Lidových novinách. Dramatizaci románu připravil pro Divadlo D21 dramaturg David Košťák, režisérem je Jakub Šmíd. Premiéru má inscenace 27. listopadu.

...

(celý článek)

Estráda s Mloky

Lukáš Holubec : i-divadlo.cz, 03. 01. 2019

Dramatik a dramaturg David Košťák upravil pro Divadlo D21 Válku s mloky Karla Čapka. Alegorické dílo z roku 1936 je natolik povedené a zásadní, že může být nastudováno de facto v jakékoliv době a vždycky bude či spíše může mít silný aktuální akcent. Jak si ale s poselstvím, jež si Válka s mloky v sobě nese, poradili na scéně, kterou jsem po zralé úvaze nominoval do Top 3 v kategorii Divadlo rok...

(celý článek)

Válka s Mloky aneb nepřipomíná nám to něco?!…byla celá válka zaviněna Mloky či lidmi?!

Ing. Olga Koníčková : www-kulturaok-eu.cz, 03. 12. 2018

Do českých domácností se hrnou různé poplašné zprávy o výskytu mloků. Kabaretiér nám přesto slibuje zábavu. A ta se ze začátku děje. Když dvojnice ´Marilyn Monroe´, obklopena médii, odpovídá na dotazy novinářů, jaké to bylo natáčet Robinsonku na pustém ostrově s Mlokem, jen skoupě odpoví, že její mločí přítel je roztomilý a zcela autentický. Dále už to spěje k velmi prudkému spádu událostí. Nej...

(celý článek)

Čapkova Válka s mloky jako povedený kabaret

Petr Nagy : Literární noviny, 21. 01. 2019

Jednou z připomínek prosincového čapkovského výročí – 80 let uplynuvších od smrti Karla Čapka – se stala inscenace Válka s mloky, jež měla 27. listopadu 2018 premiéru v pražském Divadle D21.

Dramatizace slavného Čapkova románu z roku 1935, vycházejícího nejprve na pokračování v Lidových novinách, se ujal dramaturg David Košťák, který mu odvážně vtiskl formu kabaretu, a r...

(celý článek)

Frontové linie uvnitř nás

Jiří Koula : i-divadlo.cz, 18. 02. 2020

Inscenace Divadla D21 obvykle zhlédnu hned při premiérovém uvedení či brzy poté, v případě Války s mloky mi ale trvalo téměř čtyři měsíce, než jsem se k tomu odhodlal. Proč? Inu, protože mi myšlenka zpracovat tuto látku formou kabaretu přišla sama o sobě tak neatraktivní, že jsem se toho bál. O to větší radost mám, že nyní mohu (ano, s téměř ročním zpožděním) konstatovat, že mé obavy byly liché...

(celý článek)