Velký třesk na malé scéně. Divadlo D21 dává prostor nekonvenční tvorbě

Marta Procházková : Topzine, 21. 11. 2012

Divadlo D21 připravilo Velký třesk. V rámci třesku chce pražským divadelním fanouškům představit původní a nekomerční divadelní projekty. V úterý 20. listopadu měla premiéru inscenace Ten kůň nelže, autora Egona Tobiáše.

Jestliže divadelním fajnšmekrům chybí na pražské scéně prostor pro autorské projekty, na jejichž divadelním zpracování mohou sami autoři spolupracovat, Velký třesk by měl tuto mezeru zaplnit.

Všechny inscenace jsou připravované na míru divadlu D21 (bývalé Malé Vinohradské). Výjimkou není ani Ten kůň nelže.

Třídílná minutová inscenace nahlédne do jednoho normálně-nenormálního dne autora Egona Tobiáše. „Kdo navštíví Velký třesk Egona Tobiáše, stane se svědkem jednoho podivného dne a na konci pochopí, že jde v podstatě o den normální. Seznámíme se s Romeem a Julií, uvidíme opravdového dostihového koně a zažijeme autentický výbuch bomby přímo na jevišti,“ slibuje divákům režisér inscenace Jiří Ondra.

Inscenace by měla zaujmout nejen svým zpracováním, ale také pohledem na to, co může být normální a obyčejné. Celou inscenaci doplní živý hudební doprovod a nebude chybět ani přítomnost Egona Tobiáše.

Odkaz na původní zdroj


Více o představení Velký třesk na Malé scéně - EGON TOBIÁŠ – „Ten kůň nelže“